page-head

Genel Yumurta Türleri Nelerdir?

Genel Yumurta Türleri Nelerdir?

Genel Yumurta Türleri Nelerdir?

1. Ördek Yumurtası
2. Emu Yumurtası
3. Kaz Yumurtası
4. Gine Tavuğu Yumurtası
5. Martı Yumurtası
6. Devekuşu Yumurtası
7. Sülün Yumurtası
8. Bıldırcın
9. Mersin balığı Yumurtası
10. Hindi Yumurtası
Ördek Yumurtası: Tavuk yumurtasından daha büyük bir yumurta sarısına ve daha yüksek bir yumurta sarısı ve yumurta akı oranına sahip, yaklaşık olarak yaklaşık %50 daha büyük, XXL boy bir tavuk yumurtası gibidir. Ördek yumurtalarının rengi, onları yumurtlayan ördeğin cinsine bağlıdır örneğin beyaz, gri, yeşil, kahverengi, siyah olarak değişir.
Emu Yumurtası: Uzun boyunlu bir uçamayan bir kuş sınıfı olan ve Dünya'daki en büyük ikinci kuş olarak kabul edilen Emu, Avustralya'ya özgü, nadir bir türdür. Aynı zamanda ülkenin ulusal kuşudur. Yumurtaları görünüşte çarpıcı ve büyük, kalın bir kabuk üzerine koyu renk benekler içerir ve kabuğunun rengi bazen yeşil, bazen petrol yeşili veya siyah tonlarına yakındır.
Kaz Yumurtası: “Kaz yumurtası” sıfır rakamı için bir eğretilemedir, beyaz rengi, oval şekli ve tepesindeki basıklıktan ötürü bu rakama en çok benzeyen ve referans gösterilen gıdadır. Gerçek kaz yumurtası, bir tavuk yumurtasının yaklaşık üç katı büyüklüğündedir, ancak kabaca altı katı kolesterol ve neredeyse dört katı kalori içerir.
Gine Tavuğu Yumurtası: Gine tavuğu veya Beç tavuğu olarak bilinir. Minyatür bir hindi gibi görünen Batı Afrika kökenli bir kuştur. Kuş daha çok eti için avlanır ancak benekli, kahverengi ve tavuk yumurtasına göre biraz daha küçük olan Gine tavuğu yumurtaları, söylenilenlere göre çok daha lezzetlidir ve tüm kuş yumurtalarının en mükemmeli olarak tanımlanmıştır. 
Martı Yumurtası: Gülen martı veya karabaşlı martının yumurtaları, Birleşik Krallıkta bir bahar lezzeti olarak kabul edilir. Bu yabani kuşun yumurtalarını toplamak için belirlenen tarih her yıl 1 Nisan'dan 15 Mayıs'a kadardır. Yumurtalar, genellikle İngiltere'nin güney kıyısındaki Hampshire'da olmak üzere yalnızca altı tanımlanmış yerde toplanabilir ve yumurtaları toplamak için lisanslı yalnızca bir avuç yumurtacı vardır. Sizlere birkaç yumurta türünü açıkladık. Sizde diğer yumurta türlerini merak ediyorsanız sitemize bakabilirsiniz.